Dnes je 24. července 2024, svátek má Kristýna

Město Kaili leží v jihozápadní části Číny a patří k nejkrásnějším místům provincie a vyhledávaným turistickým cílům. Město má asi milión obyvatel a zažívá dnes obrovský stavební boom – ať už jde o všudypřítomnou developerskou výstavbu mrakodrapových sídlišť s tisíci a tisíci byty připravenými pro nové obyvatele, nebo o výstavbu menších specifických lokalit vyčleněných pro místní menšiny, jejich tradiční život, folklór a řemesla. Dominantní jsou především autonomní menšina Miao a Dong.

Kultura Miao se vyznačuje velkou barevností a honosnými kostýmy, pořádá více než sto slavností a festivalů za rok a typické jsou pro ni stříbrné artefakty, především dnes tradičně vyráběné šperky. Kultura Dong má podobné tradice, barevnost je ale čistší, skromnější.

Tyto kultury jsou dnes již vzácné, soustředěné jen v této čínské provincii. Miaoský venkov – tedy asi stotisícová ves, kde se žije, pracuje i staví stále dle starých tradic, pár desítek kilometrů od města – je velkou turistickou atrakcí. Oblast navštíví ročně asi milión turistů, přičemž ti zahraniční jsou tu stále vzácností – to by vedení města i provincie chtělo změnit.

Karvinský primátor a starosta lidové vlády Kaili podepsali v červnu 2016 memorandum o spolupráci, na které by měla navázat smlouva, která by mohla do Karviné v budoucích letech přivést také miaoský folklór nebo děti ze škol.


Galerie

Obrázek

Informace

Adresa:
Kaili
Kaili
556000

Kontakt:

Mapa

Video

Chtěli byste nám něco sdělit?

Nastavení cookies